KANDIDÁT KDU-ČSL

03.

MUDr. VÍT ULRYCH

lékař – onkolog, radní města Pardubic

Vít Ulrych se narodil v roce 1972 v Hradci Králové. Po maturitě na Gymnáziu Boženy Němcové v Hradci Králové vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, které ukončil doktorátem všeobecné medicíny v roce 1997.

Ve stejném roce nastoupil na Oddělení radiační onkologie v nemocnici v Pardubicích, kde pracuje dosud. Od roku 2003 pracuje rovněž v Onkologickém centru Multiscan v Pardubicích a jeho regionálních ambulancích v Pardubickém kraji.

V politice se objevil poprvé v roce 2012, od té doby je aktivní součástí krajské Koalice pro Pardubický kraj, na podzim 2018 byl zvolen na kandidátce Koalice pro Pardubice zastupitelem a následně i neuvolněným radním Statutárního města Pardubice s gescí zdravotnictví - spolupráce s Pardubickou nemocnicí a Pardubickým krajem. Již sedm let zastupuje město Pardubice ve vedení basketbalového klubu BK Pardubice. Od r. 2017 Pardubický kraj zastupuje v celostátním výboru KDU-ČSL. Hovoří anglicky, rusky a česky. Je ženatý, má dvě dcery.

VIT ULRYCH

KANDIDÁTI KOALICE SPOLU