KANDIDÁT ODS

16.

JUDr. PETR TOMÁŠEK, Ph.D.

právník, vyučující na Právnické fakultě Univerzity Karlovy

Petr Tomášek vystudoval Gymnázium Pardubice a Právnickou fakultu UK. U právnické profese vydržel až do současnosti, kdy působí v advokátní kanceláři a jako vyučující na Univerzitě Karlově.

V rámci svého povolání se specializuje na obor obchodního práva, zejména pak na problematiku řádné správy obchodních společností. Svými radami však rád pomáhá také neziskovým subjektům, např. mnohým zájmovým spolkům. O různých právnických tématech pak pravidelně hovoří i na odborných konferencích, především v České republice a Velké Británii.

Ve volných chvílích se věnuje aktivně sportu, zejména cyklistice a triatlonu. V minulosti byl rovněž pravidelným účastníkem soutěží v brokové střelbě, k níž ho přivedla rodinná tradice myslivosti a prodeje zbraní a střeliva. Potkat jej tak můžete i na střelnici Pardubice – Hůrka. Sport má rád také pasivně jako divák nejrůznějších sportovních utkání doma i v zahraničí. Baví jej především derby s osobitou atmosférou a zápalem pro hru. Největší radost pak má, když vyhrají Pardubice. Po mnoha smutných sezónách věří, že se hokejový tým vrací tam, kam patří. Fotbalovému klubu zase přeje, aby novou sezónu zvládl se stejnou bravurou, s jakou odehrál barážovou část sezóny minulé.

PETR TOMASEK

KANDIDÁTI KOALICE SPOLU