KANDIDÁT ODS

06.

Ing. PETR KLIMPL

ředitel Úřadu práce v Pardubicích, trenér žactva orientačního běhu

Petr Klimpl, žije a pracuje s výjimkou studia na Vysoké školy dopravy a spojů v Žilině stále v Pardubicích. Po studiu byl ekonomem v ČSAD Pardubice, následně 4 roky odborným pracovníkem v ekonomickém ústavu a od roku 1991 pracuje na Úřadě práce v Pardubicích, kde je 14 let ředitelem nejen pro okres Pardubice, ale pro celý Pardubický kraj.

Jeho velkým koníčkem je sport. Od mládí se věnuje orientačnímu běhu, dodnes startuje v řadě závodů ve veteránských kategoriích. Skoro 42 let je předsedou OK Lokomotiva Pardubice, který je s téměř 500 členy největším klubem orientačního běhu v České republice. Klub vychoval řadu velmi úspěšných závodníků, ale primárně se zaměřuje na výchovu mládeže. Petr Klimpl je dlouholetým trenérem mladšího žactva v tomto sportovním klubu, vedle tréninků pořádá pro děti i řadu soustředění a již 34x vedl jako hlavní vedoucí prázdninový tábor orientačního běhu. Od roku 1990 je i šéfem celého českého orientačního běhu, mj. se třikrát jako jeden z hlavních funkcionářů podílel na pořádání mistrovství světa v tomto sportovním odvětví v České republice.

Zájem o sport (ale hlavně o rodné město) ho přivedl do komunální politiky. Od roku 1991 byl předsedou sportovní komise Rady města Pardubic, od roku 2002 dodnes je zastupitelem města. Je stále velmi činný ve sportovní komisi (v současné době místopředseda komise) i ve finančním výboru Zastupitelstva města. V zastupitelstvu města se mu podařilo prosadit řadu věcí, nejvíce si cení navýšení prostředků na sportování dětí a mládeže a na zpracování transparentních podmínek pro jejich rozdělování mezi jednotlivé kluby ve městě. Je ženatý, má dvě dcery, vedle sportu odpočívá při četbě či jízdě na kole.

PETR KLIMPL

KANDIDÁTI KOALICE SPOLU