KANDIDÁT ODS

07.

Mgr. KAREL HAAS

právník, trenér mládeže, poslanec

Karel Haas je členem ODS od roku 2008, když do ODS vstoupil ne lacině na vrcholu, ale po tzv. oranžové tsunami v krajských volbách 2008.

Co se politických zkušeností ve veřejném prostoru týká, tak až do roku 2021 se angažoval především v komunální politice. Druhé funkční období je členem Zastupitelstva města Pardubic, třetí funkční období pak členem Zastupitelstva Městského obvodu Pardubice IV. V roce 2018 byl lídrem kandidátky ODS pro komunální volby v Pardubicích. V parlamentních volbách v říjnu roku 2021 „skočil“ díky preferenčním hlasům ze čtvrtého místa kandidátky koalice SPOLU v Pardubickém kraji na druhé a stal se poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V Poslanecké sněmovně se věnuje práci ve Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj, v Ústavně-právním výboru a v Podvýboru pro sport.

V roce 1997 absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a celý život se profesně pohybuje ve finančním sektoru. Zastával manažerské pozice v IPB Pojišťovně a České pojišťovně. Několik let byl členem dozorčí rady IPB Pojišťovny a ČSOB Pojišťovny. Od roku 2005 až do svého vstupu do Poslanecké sněmovny na podzim roku 2021 byl firemním právníkem ve skupině ČSOB. Odborně právně publikuje (např. jako člen autorského kolektivu nakladatelství Wolters Kluwer pro komentář k novému občanskému zákoníku).

KAREL HAAS

KANDIDÁTI KOALICE SPOLU