KANDIDÁT ODS

28.

Ing. Lic. JAROSLAV KŇAVA

OSVČ, zastupitel Městského obvodu Pardubice V

Jaroslav Kňava je rodákem z pardubické Dukly, kde prožil celý svůj život. Po absolvování základní školy se vyučil ve VCHZ Pardubice zámečníkem. Po roku 1990 vystudoval nejprve střední školu a potom sociálně ekonomické lyceum Česko polské školy, aby poté završil inženýrské studium ekonomického zaměření v Brně.

Po roce 1990 založil stavební firmu, kde pracoval jako ředitel firmy a kde se podílí svojí prací dodnes. Dnes již jako stavební dozor, který je najímán tam kde je potřeba. Zájem o rodné město ho přivedl již v roce 1994 do komunální politiky, které se věnuje dodnes. Byl zastupitelem a radním města Pardubic a když byl v roce 2002 ustanoven městský obvod Pardubice V – Dukla, Višňovka, Skřivánek, Jesničánky a Dražkovice, stal se jeho prvním starostou. Zde pracoval plných 8 let, než došlo k výměně. Přesto na politiku a místo kde žije nezanevřel a dále pracoval a pracuje pro blaho občanů, sousedů.

Je ženatý, hrdý otec dvou dětí a dnes se již těší ze dvou krásných vnoučat. Jeho láskou je také chalupa na vysočině, sport a hudba, hlavně hraní na kytaru.

JAROSLAV KNAVA

KANDIDÁTI KOALICE SPOLU