KANDIDÁTKA KDU-ČSL

25.

Mgr., Bc. JANA TOMŠŮ

ředitelka LDN Rybitví

Jana Tomšů, narodila se v Pardubicích, kde také vystudovala střední zdravotnickou školu. Po maturitě pracovala v tamější nemocnici jako všeobecná sestra. V roce 1991 založila se spolupracovníky pod hlavičkou Charity první agenturu domácí péče. Stala se první ředitelkou Oblastní charity Pardubice a zároveň vrchní sestrou domácí péče. Výsledky práce byly vynikající, o čem svědčí to, že domácí péče v Charitě pracuje a pomáhá nemocným pacientům do dnešních dnů.

Práce se seniorskými a těžce nemocnými pacienty ji zavedla až do následné péče, konkrétně do Léčebny dlouhodobě nemocných Rybitví. Zde je ředitelkou a svůj profesní život propojuje se zájmem o komunální dění. Od roku 1998 pracuje na Městském obvodu Pardubice VII jako zastupitelka a radní. V roce 2006 se navíc stala radní města Pardubic. Pracuje a pracovala v odborných komisích, v komunitním plánu města Pardubice.

Přes 20 let je členkou KDU-ČSL, kde byla na pozici předsedy městské organizace, členka okresního a krajského výboru v Pardubicích. Je vdaná, má tři děti a šest vnoučat. Odpočinek si nejvíce užívá v kruhu rodiny, miluje přírodu a procházky v ní.

JANA TOMSU

KANDIDÁTI KOALICE SPOLU