KANDIDÁT ODS

09.

Bc. DUŠAN STRÁNSKÝ

specialista grafických informačních systémů, zastupitel města Pardubic

Bc. Dušan Stránský se narodil v roce 1974 v Pardubicích, kde v letech 1989 – 1993 vystudoval gymnázium. V letech 2005 – 2008 absolvoval bakalářské studium na právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně v oboru právní vztahy k nemovitostem.

Od roku 1996 pracuje nepřetržitě v pardubické společnosti věnující se vývoji softwaru a poskytování služeb v oblastech grafických informačních systémů, geodézii, průmyslové automatizace a agend veřejné správy, kde se věnuje zejména geomatice.

Dlouhodobý zájem o veřejné věci ho přivedl roku 2014 do Občanské demokratické strany, kde se od začátku věnoval zejména otázkám nemovitostí a stal se členem pozemkové komise při Radě města Pardubic. V roce 2018 se stal zastupitelem města Pardubic, a zároveň předsedou pozemkové komise.

Je ženatý, má dceru a syna. Mezi jeho koníčky patří příroda a sport. Je dlouhodobým pořadatelem sportovních akcí v orientačním běhu. Jeho životní krédo lze charakterizovat citátem 14. dalajlámy „Naším hlavním smyslem v tomto životě je pomáhat druhým. A pokud jim nemůžete pomoci, alespoň jim neubližujte.“

DUSAN STRANSKY

KANDIDÁTI KOALICE SPOLU